Plzeňská práva končí? Nedostala akreditaci

Praha - Akreditační komise ministerstva školství neprodloužila plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Ve středu to Mediafaxu potvrdil tajemník ministra školství Václav Koukolíček.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Pan tajemník Jiří Smrčka mi telefonátem sdělil, že komise rozhodla, že neprodlouží akreditaci plzeňské právnické fakultě," sdělil Koukolíček s tím, že o rozhodnutí komise informoval ministra Josefa Dobeše (VV).
 
Komise zastává názor, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo, kterému nezbývá, než stanovisko komise potvrdit.
 
"Úsilí, které fakulta vynaložila při řešení personální otázky, poctivá příprava reakreditačního spisu ani osoba nově zvoleného děkana Jana Paulyho nebyly pro členy akreditační komise dostatečným argumentem pro prodloužení akreditací. Vedení Západočeské univerzity v Plzni se nejprve podrobně seznámí s verdiktem akreditační komise a projedná další postup s vedením Fakulty právnické, do té doby nebude vydávat k výše uvedenému zamítnutí žádné stanovisko," komentovala stanovisko akreditační komise rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová.
 
Rozhodnutí akreditační komise šokovalo nově zvoleného děkana Fakulty právnické Jana Paulyho, který se funkce ujal teprve před týdnem. "Fakulta loni splnila všechny požadavky akreditační komise, které vznesla loni v červnu. Rozhodnutí, které školu odsuzuje k zániku, si nezaslouží ani fakulta, ani její studenti," komentoval situaci děkan Pauly.

Dokument, který měl rozhodnout o osudu fakulty, ještě před předáním akreditační komisi projednala a schválila vědecká rada i akademický senát fakulty, souhlasila s ním i rektora ZČU Ilona Mauritzová a také celé vedení univerzity. Dokument se zabýval mimo jiné vedle studijních podkladů především personálním zabezpečením výuky prostřednictvím kvalitních pedagogů, které se podařilo fakultě získat poté, co ji loni opustila řada pedagogů. Zárukou stabilizace na právnické fakultě měla být i hladká volba nového děkana, který byl minulý týden zvolen hned v prvním kole.

V případě, že bude plzeňská právnická fakulta skutečně zrušena, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim tak dokončit studium. Studenti stávajících pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.
 
Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama