Vzpoura studentů proti Dobešovi! V Brně vyrazí protestní pochod

Brno - Brněnští studentí naplánovali na středu 1. února protestní pochod proti reformě vysokého školství. Chceme ukázat, že se umíme za své názory postavit a bít, sdělila agentuře Mediafax koordinátorka protestů Eva Majerová z Masarykovy univerzity.

Přidejte svůj názor

371

Cílem pochodu je seznámit veřejnost se stanovisky studentů vůči záměrům zákona o vysokých školách a zákona o finanční pomoci studentům a má být také apelací na ministra školství Josefa Dobeše (VV), aby přijal podmínky studentů.
 
"Pochod začne na Moravském náměstí před kinem Scala ve 14 hodin a postupně se přesune kolem několika fakult brněnských univerzit před budovu Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde budou zástupci studentů prezentovat své připomínky," uvedl jeden z organizátorů protestu Jan Záhora z Mendelovy univerzity. Na programu průvodu budou nejen proslovy studentských zástupců, ale i alegorické ztvárnění pocitů, které studenti směrem k ministerstvu chovají.
 
Jak již ve čtvrtek informovala agentura Mediafax, studenti všech šesti brněnských univerzit, na kterých studuje 65 tisíc vysokoškoláků, jednomyslně odmítli reformu vysokého školství. Studentské senáty již v noci na čtvrtek vypracovaly dokument, v němž jasně daly najevo stanovisko, že žádají o vrácení reformy vysokého školství k přepracování v souladu s připomínkami odborné veřejnosti. Studenti v dokumentu dále odmítají zejména posilování rad veřejných vysokých škol na úkor akademických senátů, snižování počtu studentů v akademických senátech a návrh zákona o finanční pomoci studentů, který je podle nich šitý horkou jehlou.
 
Dokument adresovaný předsedovi vlády Petru Nečasovi (ODS) podepsali šéfové studentských akademických senátů Zdeněk Ručka z Masarykovy univerzity, Hana Landová z Veterinární a farmaceutické univerzity, Hana Hřebačková z Janáčkovy akademie múzických umění, Karel Koranda z Vysokého učení technického, Martin Vokřál z Univerzity obrany a Vojtěch Rada z Mendelovy univerzity.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama