Dobeš zrušil tendr na právní služby za 99 milionů

Praha - Ministr školství Josef Dobeš (VV) zrušil tendr na právní služby za 99 milionů korun, informoval ve čtvrtek manažer pro komunikaci ministerstva Radek Melichar. Ministr chce totiž změnit požadavky na podobu a rozsah právních služeb.

Přidejte svůj názor

371

"Nálezy auditu druhého operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nám jasně ukázaly, že naše potřeby na právní služby se výrazně změnily. V tomto programu už máme schválených více než 6500 projektů a proto také na jejich kontrolu musíme nyní upřít naši pozornost," uvedl ministr Josef Dobeš.
 
Původní specifikace předmětu veřejné zakázky již prý neodpovídá aktuálním potřebám ministerstva školství. To v ní totiž počítalo s kontrolami veřejných zakázek pouze pro Operační program Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl), které mají jinou povahu a administrují se podle jiných pravidel.
 
MŠMT zajistilo personální posílení útvarů projektové kontroly a navázalo spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj. "Každé pochybení může vyústit v to, že proplacené prostředky budou Bruselem označeny jako neuznatelné a odpovědnost za tyto platby pak padá na příjemce dotace, potažmo státní rozpočet. Tomu chce ministerstvo školství samozřejmě aktivně předejít, a proto hledáme cesty, jak efektivní kontroly zajistit," vysvětlil náměstek ministra odpovědný za evropské záležitosti Michal Zaorálek.
 
Předmětem plnění zrušené veřejné zakázky mělo být poskytování právních služeb pro zadavatele v oblasti administrace,organizace a právní korektury veřejných zakázek financovaných z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl) anebo operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), kontrola výběrových řízení realizovaných příjemci podpory z OP VaVpl a poskytování generálních právních služeb na základě ad hoc požadavků zadavatele z OP VaVpl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama