Vybraní učitelé si rozdělí 20 milionů korun!

Praha - Téměř 20 milionů korun pošle ministerstvo školství 291 středním školám na platy učitelů v rámci programu hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích. V úterý o tom informovala Jana Holíková z odboru vnějších vztahů a komunikace ministerstva.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Jsem rád, že kromě ověřování výsledků v 5. a 9. třídách a státních maturit, čímž chceme zkvalitnit výuku v základních a středních školách, podporujeme i nadané žáky prostřednictvím tohoto rozvojového programu. Dvacet milionů korun půjde přímo na platy učitelů, kteří svou kvalitní prací podporují mladé talenty a pracují s nimi," uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV).

Projektem chtělo ministerstvo školství hlavně podpořit a zvýšit péči o talentované žáky na středních školách. Záměrem bylo také posílit motivaci žáků i učitelů účastnit se soutěží.

Nejúspěšnější školou v programu se nakonec stalo Gymnázium Brno – Řečkovice. "Naše škola patří v středoškolské odborné činnosti dlouhodobě k těm nejúspěšnějším. Jsem rád, že můžu prostřednictvím této dotace ještě více motivovat své učitele, aby pracovali s talentovanými žáky i nad rámec svých povinností, ve svém volném čase," uvedl ředitel školy Peter Krupka.

Pilotní program pro talentované středoškoláky vyhlásilo ministerstvo na začátku školního roku 2011/2012. Přihlásilo se do něj 291 středních škol, z toho 161 gymnázií, 37 středních průmyslovek, 23 obchodních akademií, 15 středních odborných škol, 15 středních odborných škol spojených s VOŠ a 33 ostatních středních škol. Církevní školy podaly pět žádostí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Reforma financování škol se odkládá, dvouleté děti nemusí povinně do školky

29.06.2018 14:43 Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního…

Zásadní změna státní maturity? Ministr Plaga se inspiroval anglosaským…

28.06.2018 16:33 Praha - Diskusi o možných úpravách státních maturit avizoval ministr školství Robert Plaga (ANO) v…

Hospodaření Fondu vzdělávání? V proplácení stáží něco nesedí, zjistil NKÚ

25.06.2018 14:28 Aktualizováno Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil hospodaření Fondu dalšího vzdělávání (FDV) v letech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama