Chcete se mít v budoucnu dobře? Tyto obory se dnes vyplatí studovat

Praha - Není tajemstvím, že za několik posledních desítek let se svět hodně změnil a došlo k obrovskému technologickému rozvoji. Ku příkladu mobilní služby, přenosné počítače, automatizace a robotika jsou oblastmi, které ještě nedávno vůbec neexistovaly, kdežto v 21. století jsou všudypřítomné. Až donedávna byla práce v těchto oblastech způsobena především touhou vývoje a objevovaním nových technologii. V dnešní době je to nutnost.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství, ilustrační foto

Rozvinuté společnosti stárnou a v důsledku toho v nadcházejících letech bude docházet ke snížení počtu zaměstnanců. Proto je automatizace a robotizace procesů tak důležitá. Na druhou stranu digitální revoluce může zvětšit nezaměstnanost v okruhu lidí, kteří nebudou připravení na změny trhu práce.

Znalci v oboru lidských zdrojů tvrdí, že jednou z nejvíce požadovaných profesí budou tedy všechny ty související s informatikou, programováním, automatizací nebo robotikou.

Jedná se ne jenom o inženýry pracující na plně automatizovaných výrobních linkách, ale také o odborníky na opravu softwaru a hardwaru, programování, vývojáři her a aplikací, web designerů atd. Je však třeba si uvědomit, že jsou to nejtěžší technické obory studia.

Většina mezinárodních médií a statistik uvádí, že do budoucna se zvětší počet požadovaných specialistů v povolání jako zdravotní sestra, lékař, právník nebo účetní. Takže i když nevidíte pro sebe místo na technické univerzitě, můžete najít dlouhodobé a dobře placené zaměstnání.

Nejdůležitější je však to, aby se udělala analýza trendů budoucích zaměstnání v profesích našeho zájmu nebo minimálně běžně sledovat publikace ohledně tohoto tématu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mléko do škol? Kolem programu jsou zmatky, mají se vyškrtnout střední školy

18.06.2018 15:48 Praha - Kolem programu Mléko do škol jsou pořádné zmatky. Střední školy by z něj měly být na návrh…

Zkrátit dětem prázdniny? Politik přišel s návrhem, Češi ho úplně…

12.06.2018 22:07 Aktualizováno Praha – O rozruch se postaral Zdeněk Seidl, radní pro školství Středočeského kraje z ČSSD. V…

Na AMU houstne atmosféra. Rektor se vzepřel a odmítl odvolat děkana Holého

08.06.2018 16:00 Praha - Rektor Akademie múzických umění (AMU) Jan Hančil se rozhodl nevyhovět návrhu Akademického…

Kraje dostanou miliardu na školy, 135 milionů lékařské fakulty

06.06.2018 16:40 Praha - Do regionálního školství pošle vláda letos na platy přes miliardu korun. Dnes také…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama