Zemřela profesorka Jitka Moravcová, členka Rady pro výzkum, vývoj a inovace

Praha - Ve věku 67 let v pondělí náhle zemřela profesorka Jitka Moravcová z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství. Moravcová působila jako hlavní garantka několika projektů ministerstva, od roku 2015 byla členkou Rady pro výzkum, vývoj a inovace a předsedala Komisi pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů.

Přidejte svůj názor

Jitka Moravcová (foto: Michal Ureš)

"Českému výzkumnému prostředí bude její lidský i odborný přínos nesmírně chybět. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým a jménem ministerstva poděkovat za vše, co pro vysoké školství a výzkum vykonala," uvedl ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO). Moravcovou vnímal jako energickou, pracovitou a nezdolnou vizionářku v oblasti výzkumné politiky.

Moravcová absolvovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích. S Vysokou školu chemicko-technologickou (VŠCHT) v Praze spojila svou vědecko-pedagogickou dráhu v roce 1980, kdy nastoupila do tehdejší Laboratoře monosacharidů. Postupně pak působila jako odborná asistentka, docentka a po jmenování profesorkou pro obor organická chemie v roce 2005 působila jako profesorka v Ústavu chemie přírodních látek Fakulty potravinářské a biochemické technologie.

Profesně se věnovala zejména chemii sacharidů a jejich roli v mezibuněčné komunikaci. Výzkumná témata na pomezí chemických a biologických oborů řešila v řadě národních i mezinárodních projektů.

Byla dlouholetou členkou hlavního výboru České společnosti chemické a působila v mnoha vědeckých a oborových radách, jak na VŠCHT, tak v partnerských institucích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školky nebudou muset přijímat i dvouleté děti. Zákon podepsal prezident

31.07.2018 15:39 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu školského zákona. Start reformy financování…

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti, senát dal…

19.07.2018 19:29 Praha – Senát dnes po dlouhé debatě schválil poslaneckou novelu školského zákona. Díky tomu se…

Plagiáty diplomových prací? Existuje ještě horší problém, varují akademici

19.07.2018 18:27 Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových…

Další malér s maturitami? Ministerstvo při přezkumech porušuje zákon,…

12.07.2018 16:45 Aktualizováno Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že ministerstvo školství porušuje zákon při přezkumech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama