Poslanci navrhli úpravu přijímání dětí do přípravných tříd

Praha - Okruh dětí, které mohou navštěvovat přípravné třídy základních škol, by se mohl opět rozšířit. Skupina poslanců navrhla, aby školy mohly přijímat do těchto tříd také děti narozené od září do prosince kalendářního roku, které mají takzvaný odklad věkem. Novela by tak mohla být účinná před novým školním rokem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Předchozí školská novela umožňuje od loňského září přijímat jen děti s povoleným odkladem povinné školní docházky, uvádí důvodová práva. Děti, které by měly takzvaný odklad věkem, zcela opomíjí. Tyto děti mají možnost buď zůstat v mateřské škole, nebo nastoupit předčasně do první třídy základní školy, uvedli poslanci z řad KDU-ČSL, Pirátů, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN.

Předkladatelé tvrdí, že ani jedno řešení není pro děti dobré. "Mateřská škola už pro ně není motivační. Na základní škole tyto děti zase mohou mít problémy se zvládáním výuky," napsali.

Navrhli proto vrátit stav před předchozí novelu. Do přípravných tříd by rodiče tedy mohli hlásit i děti na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení. Úprava může být podle autorů novely klíčová i pro splnění zákonného požadavku na alespoň deset dětí v přípravné třídě.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mléko do škol? Kolem programu jsou zmatky, mají se vyškrtnout střední školy

18.06.2018 15:48 Praha - Kolem programu Mléko do škol jsou pořádné zmatky. Střední školy by z něj měly být na návrh…

Zkrátit dětem prázdniny? Politik přišel s návrhem, Češi ho úplně…

12.06.2018 22:07 Aktualizováno Praha – O rozruch se postaral Zdeněk Seidl, radní pro školství Středočeského kraje z ČSSD. V…

Chcete se mít v budoucnu dobře? Tyto obory se dnes vyplatí studovat

09.06.2018 20:20 Aktualizováno Praha - Není tajemstvím, že za několik posledních desítek let se svět hodně změnil a došlo k…

Na AMU houstne atmosféra. Rektor se vzepřel a odmítl odvolat děkana Holého

08.06.2018 16:00 Praha - Rektor Akademie múzických umění (AMU) Jan Hančil se rozhodl nevyhovět návrhu Akademického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama