Z ministerstva školství odejde i druhý náměstek

Praha - Z ministerstva školství odejde po nástupu nového ministra Roberta Plagy (ANO) i druhý politický náměstek Petr Pavlík (ČSSD). Pavlík to řekl ČTK.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ministerstvo školství

Kdy skončí, zatím neví. Pracovat bude na Univerzitě Karlově, kde působí již nyní. Odchod už oznámil náměstek za KDU-ČSL Jaroslav Fidrmuc. Plaga, který sám začínal jako politický náměstek, chce podle Fidrmuce posty politických náměstků zcela zrušit.

Pavlík v tuto chvíli přesně neví, kdy funkci opustí. Má se stejně jako Fidrmuc ještě sejít s ministrem Plagou. Kromě práce na ministerstvu působí Pavlík jako vyučující na Fakultě humanitních studií Univezity Karlovy.

Druhý politický náměstek Fidrmuc také zatím neví, kdy ve funkci skončí. "Pan ministr (Plaga) mi oznámil, že bude rušit pozice politických náměstků," řekl ČTK v pátek.

Na ministerstvu školství je kromě politických námstěků ještě šest odborných. Sedmým byl nový ministr Plaga, který měl na starosti vysoké školy a výzkum. Na úřadě ale Plaga začínal v roce 2015 jako politický náměstek za ANO.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mléko do škol? Kolem programu jsou zmatky, mají se vyškrtnout střední školy

18.06.2018 15:48 Praha - Kolem programu Mléko do škol jsou pořádné zmatky. Střední školy by z něj měly být na návrh…

Zkrátit dětem prázdniny? Politik přišel s návrhem, Češi ho úplně…

12.06.2018 22:07 Aktualizováno Praha – O rozruch se postaral Zdeněk Seidl, radní pro školství Středočeského kraje z ČSSD. V…

Chcete se mít v budoucnu dobře? Tyto obory se dnes vyplatí studovat

09.06.2018 20:20 Aktualizováno Praha - Není tajemstvím, že za několik posledních desítek let se svět hodně změnil a došlo k…

Na AMU houstne atmosféra. Rektor se vzepřel a odmítl odvolat děkana Holého

08.06.2018 16:00 Praha - Rektor Akademie múzických umění (AMU) Jan Hančil se rozhodl nevyhovět návrhu Akademického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama