Bradáčová prý předvádí divadlo v kauze s Rathem!

Praha – Poslanec David Rath, který dnes stanul po patnácti měsících ve vazbě před soudem, už stejně dlouhou dobu používá tytéž argumenty a neustále manévruje. Velice často hází vinu na vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, která to dle Ratha měla celé zkonstruovat.

Přidejte svůj názor

Lenka Bradáčová, státní zástupce

Nadační fond proti korupci (NFPK) připomíná, že Rath žádal o zaplacení dvoumilionové kauce Karla Janečka. Ten za Rathem přišel, nejednal ukvapeně a udělal si obrázek o celém případu.

„Tehdy nicméně David Rath používal obdobnou rétoriku, jako dnes u soudu, manévroval a přesvědčoval své okolí o tom, že s uvedenými kauzami nemá vůbec nic společného a jedná se pouze o divadlo VSZ Lenky Bradáčové," uvádí na Facebooku NFPK.

Podobná slova však neslýcháme jen od Davida Ratha, ale i od bývalého premiéra Petra Nečase, který také vyjádřil názor, že se jedná o spiknutí proti němu a „prokurátorskou republiku".

„Nutno dodat, že si obviněná osoba občas zachová čest tím, že se k danému činu dozná - připomeňte si případ nedávného ředitele Vojenské rozvědky Milana Kovandy, který se přiznal k tomu, že tajná služba pod jeho vedením sledovala manželku Petra Nečase," vzkazuje NFPK Rathovi a možná i k jiným politickým kruhům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama