Nečas platil svoji cizoložnici z našich peněz! Rozčílil se Kraus

Praha – Moderátora a herce Jana Krause naštvalo, že řada politologů a komentátorů považuje zveřejnění platu Jany Nagyové za populisticky nemravné. Ta dostala na Úřadu vlády v roce 2011 na odměnách 1,2 milionu korun.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Jan Kraus

Lidé by měli vnímat více samotnou informaci, než v jakém kabátu přišla, myslí si Kraus. Úřad vlády měl ještě za působení vlády Petra Nečase příležitost mnohokrát tyto informace zveřejnit, když jej o to žádal Nadační fond proti korupci. To však Úřad zamítl.

Kraus se zamýšlí nad tím, jak často je dnes užíváno slovo „populismus". Je používané pro sliby i lži politiků a pro politické programy. Ale o populismu práce politika dle Krause je, neboť tak získává podporu od voličů. „Politik vám ostatně řekne, že si to opravdu přeje a věří... Pak selže a svede to na opozici," uvádí na KrausMagazín.cz.

„Případ Nagyové názorně ukazuje prolhaného katolíka Nečase, "konzervativce", jak populisticky mlčel o svém bezbožném zajetí. Ukazuje se tedy, že někdy ještě horší, než populisticky vytrubovat, je: populisticky mlčet," dodává.

Podle Krause tedy není populisticky nemravné, že teď Úřad vlády zveřejnil platy, ale to, že Nečas populisticky mlčel o tom, že platil „svoji milou (cizoložnici) z našich peněz."

Témata: Kraus, Jan
Vstupte do diskuze (67)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama