Je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit!

Praha – Chcete změnit situaci, kdy patří korupce k již zaběhlým politickým praktikám? Podpořte Nadační fond proti korupci (NFPK), vyzývá dlouhodobý podporovatel Fondu a internetový podnikatel Ondřej Prokop.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371

Prokop začal podporovat NFPK před několika lety: „Hledal jsem možnost, jak alespoň pasivně přispět ke snížení korupce v naší zemi." Nejprve zakoupil několik triček s logem Fondu, později začal měsíčně přispívat, ačkoli poměrně malou částkou, i tak toto rozhodnutí pomáhá Fondu v činnosti.

„V té době nebyl NFPK vůbec tak známý jako dnes. Slavné kauzy jako například jízdenky pražské MHD ještě nebyly medializovány, ale i tak měl NFPK v mých očích velký potenciál a to především díky osobnostem, které za jeho vznikem stály. Jednalo se o známé či méně známé osobnosti, které si vytyčili ty správné cíle," uvádí Prokop.

Se svým rozhodnutím je Prokop čím dál více spokojený, neboť NFPK stále přichází s celou řadou velkých kauz. Fond také odměňuje oznamovatele korupčního jednání v nejvyšších patrech státní správy, čímž chce dodat odvahu dalším takovým whistleblowerům.

„Čím více nás bude, tím větší možnosti v tomto zájmu NFPK bude mít. Opravdu už je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit. A politici a jejich volební programy ho nezmění, změna musí přijít od lidí. Od nás všech," dodává.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama