Ozvěna ze Slovenska: Klaus se snížil na tu nejnižší úroveň obskurních novinářů

Bratislava - Známá slovenská herečka a politička Magda Vášáryová se pustila do Václava Klause. Rozhovor, v němž tvrdě zaútočil vůči Václavu Havlovi, prý dal týdeníků, který čtou maximálně zkrachovalci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Magdu Vášáryovou Klausova slova o Havlovi naštvala

Klaus poskytl rozhovor polskému týdeníku Do Rzeczy. V něm Havla označil za extrémního levičáka a jeho myšlení přirovnal k jakobínům, kteří na konci 18. století ve Francii popravovali své oponenty.

Magda Vášáryová nechápe, jak mohl dát prezident rozhovor právě tomuto týdeníku. "Český (ještě) prezident dal interview polským novinám, které žádný slušný člověk v Polsku nečte. Je to nové médium žurnalistů, které vyhodili i z Rzeczpospolitej a to je už co říct," napsala Vášáryová na sociální síti. Sama byla pět let velvyslankyní Slovenska v Polsku.

Podle ní by český velvyslanec Klausovi nikdy takovýto rozhovor nedovolil. Jenže jak prý zná situaci na Hradě, prezident Klaus si dělá, co chce. "Neboť přece sám ví všechno nejlépe," rýpe Vášáryová.

Její polští přátelé se jí prý několikrát ptali, jakým že novinám to dal Klaus rozhovor. Nikdo z nich prý Do Rzeczy nečte. "Je to smutné, když český prezident, aby vůbec dal ještě rozhovor, se musí uchylovat k obskurním žurnalistům," dodává.

V Polsku, kde údajně uznávají celou českou kulturu, od literatury, přes hudbu až po film, se prezident Klaus "sníží na tu nejnižší mediální úroveň," smutní Vášáryová.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama