Kalousek s Nečasem si platili loajalitu členů vlády?

Praha – Podle stínového ministra školství Marcela Chládka bývalý šéf téhož rezortu Josef Dobeš dostával za podporu Nečasovy vlády až 800 milionů korun. Takovou informaci údajně přináší utajená zpráva o investicích, které dal premiér Petr Nečas s ministrem financí Miroslavem Kalouskem do přežití vlády.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Petr Nečas /ODS/, předseda

„Zpráva o této politické korupci a nakupování hlasů pro klíčová hlasování jen potvrzuje nepřijatelný politický styl současné pravicové vlády. Priority o vzdělané společnosti, rozvoji vědy a výzkumu, hospodářském růstu či podpoře ekonomiky byly dávno nahrazeny prostou snahou udržet se u moci, ať to stojí, co to stojí," uvádí Chládek.

Josef Dobeš se nedávno rozhodl věnovat českému sportu. Chládek se však domnívá, že „investice" do Dobeše nikterak nepomohou sportu. A i kdyby byl podporován takovouto cestou, neznamenalo by to nic dobrého. Sport by měl být dle Chládka podporován férovou cestou státem, což znamená systematicky a transparentně.

ČSSD požaduje systémovou změnu financování sportu. Hlavním bodem přitom je důsledné využívání evropských fondů, což se Nečasově vládě příliš nedaří.

„Mise Josefa Dobeše do hlubin českého sportu tak začala neveselým politickým kšeftem. Všichni, kdo mají sport alespoň trochu rádi, se musí mít na pozoru. Pokud totiž Dobeš předvede jen poloviční formu, jakou aplikoval coby ministr na MŠMT, pak dostanou sportovci opravdu těžký direkt," dodává.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama