Na mítinku LEV 21 se rozdávaly balónky, karafiáty a pivo

Chomutov - Zhruba stovka lidí dorazila v pátek odpoledne na předvolební mítink národních socialistů do Chomutova, aby si vyslechla plány předsedy NS-LEV21 Jiřího Paroubka a krajských kandidátů strany pro Ústecký kraj. Národní socialisté nabízeli zejména své recepty pro boj s nezaměstnaností a korupcí.

Přidejte svůj názor

Paroubek společně s ústeckými kandidáty do zastupitelstva a Senátu v pátek objel Vejprty, Březno, Jirkov a Chomutov. Právě v posledním jmenovaném městě mluvil především o vysoké nezaměstnanosti i korupci ve veřejné správě. Několikrát se také opřel do politiky současné koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS).

"Největším problémem dnešní doby je drahota. Když jdete nakupovat do českého supermarketu a porovnáte ceny s německými supermarkety, zjistíte, že ceny potravin u nás jsou zhruba o třetinu vyšší. To je podivná informace. A vláda se přitom domnívá, že je možné dále přitahovat šrouby. Tak to ale není," prohlásil během mítinku v Chomutově Jiří Paroubek.

Programovými prioritami národních socialistů jsou podle něj nejen řešení nezaměstnanosti a často zmiňovaný boj proti korupci, ale i zachování zdravotnictví v kraji: "Chceme například udržet pět krajských nemocnic v rámci Krajské zdravotní."

Mítinku se zúčastnil také Paroubkův dlouholetý přítel, herec a bavič Jiří Krampol. Ten mluvil především o současných důchodcích. "Nás, důchodců, je stále víc. Rozmnožili jsme se, přemnožili jsme se a je z nás škodná. A oni teď nevědí, co s námi," glosoval.

"Krajské volby se blíží a budete to právě vy, kdo rozhodne o dění v našem kraji pro příští čtyři roky. Někteří lidé se politice mohou smát, někteří z nás jsou na ni právem naštvaní a někteří z ní chtějí brečet. Proto vás chci požádat, abyste přišli k volbám. Nejít k volbám je špatně, protože pak tam zůstanou stále ti samí," doplnil poslanec NS-LEV 21 a kandidát strany do Senátu za volební obvod Litoměřicko a Slánsko Jiří Šlégr.

Národní socialisté během pátku v Chomutově rozdávali lidem balónky a karafiáty, zdarma čepovali malinovku a pivo, pro děti vedle pódia postavili skákací hrad.

Témata: Paroubek, Jiří | Volby
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslancům vzrostou platy o 20 procent? Piráti a ANO to chtějí zarazit,…

22.08.2018 09:28 Praha - Piráti požadují, aby Sněmovna jednala vedle navýšení důchodů i o zpomalení růstu platů…

Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Praha - U soudu v kauze takzvaných trafik pro trojici bývalých zákonodárců z řad ODS dnes jako…

Babišovi nestačí miliardy, Zeman si nenašel pět minut na Čechy. Hlasatelka…

21.08.2018 19:08 Praha - Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk…

Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Michal Mazanec

21.08.2018 17:53 Praha - Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama