Karolína Peake: Prezident si s milostí Benešové zbytečně naběhl

Praha - První místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake si myslí, že milostí, kterou dostala od prezidenta někdejší ředitelka soukromé Metropolitní univerzity Praha Anna Benešová, si Václav Klaus zbytečně naběhl. Místopředsedkyně vlády to řekla v pondělí ve vysílání Rádia Impuls.

Přidejte svůj názor

Karolína Peake

"Zdá se mi, že možná tato milost byla trochu zbytečná a že si pan prezident možná zbytečně naběhl,“ vysvětlovala Peake v rádiu. Reagovala i na slova, že je ve vládním programovém prohlášení hlubší změna ústavy: "Obecně reformy ústavy nebo jakékoli změny ústavy činěné na základě jednoho pochybení, případně jedné kauzy, je věc, kterou bychom si měli zapovědět".

Benešová dostala v roce 2010 dvouletý trest se zkušební dobou na čtyři roky za podplácení, zpronevěru a porušování povinností při správě cizího majetku.

Na prezidentské milosti reagoval v pondělí ve Dvaceti minutách Radiožurnálu také stínový ministr spravedlnosti Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něj by měl Václav Klaus informovat o okolnostech udělených milostí a zveřejňovat k nim co nejširší podklady.

"Ono to asi nebude tak úplně jednoduché. Tam bude řada citlivých informací například o zdravotním stavu o osobách, které jsou blízké žadateli. Ale myslím si, že by bylo dobré zveřejňovat maximum informací a uvést jasné důvody. Například důvodem není to, že žadatel či žadatelka je přítelkyní ženy prezidenta,“ uvedl Dienstbier, možný kandidát sociální demokracie na post prezidenta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama