V justici se chystá komplot, boj proti korupci ustane, věští Dienstbier

Praha - Promyšleného plánu, který má zarazit pozitivní změny na soudech a státních zastupitelstvích, se v souvislosti s návratem Vlastimila Rampuly do čela Vrchního státního zastupitelství obává místopředseda a stínový ministr spravedlnosti ČSSD Jiří Dienstbier. Na dnešní tiskové konferenci v Lidovém domě tak reagoval na rozhodnutí Městského soudu v Praze, který Rampulovo odvolání zrušil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jiří Dienstbier ml. (ČSSD)

"Situace je doopravdy velmi vážná a skutečně se v těchto dnech hraje o zachování funkčnosti a důvěryhodnosti naší justice," zdůraznil.

Rampula a jeho rovněž odvolaný náměstek Libor Grygárek mají podle Dienstbiera vazby na předlistopadové období a na pražskou podnikatelskou šedou zónu, na takzvané kmotry.

S kmotrovským prostředím podle Dienstbiera souvisí i vztah Věcí veřejných (VV) k této kauze. Podotkl, že je veřejným tajemstvím, že VV vzešly z tohoto prostředí, a připomněl, že se v minulosti hovořilo o tom, že jsou podnikatelským projektem pražských kmotrů. Předseda VV Radek John také dělal všechno pro udržení Rampuly ve funkci, zdůraznil.

John označil Dienstbierovo tvrzení za "naprostý nesmysl a vědomé popírání ústavních principů". Odpovědnost ohledně Rampuly leží na ministru spravedlnosti Jiřím Pospíšilovi (ODS), který ho v minulosti jmenoval a nyní mu umožnil se do funkce kvůli nedokonalé stížnosti vrátit, uvedl John.

Ministr Pospíšil rozhodl o odvolání Vlastimila Rampuly loni. Muž, který do té doby ovládal Nejvyšší státní zastupitelství v Praze, byl podezřelý z napomáhání politikům a vlivným osobnostem, kterým hrozilo trestní stíhání. Pospíšil od samého počátku prohlašoval, že chce státní zastupitelství očistit a navrátit mu důvěryhodnost. Právě proto hned po nástupu do své funkce zahájil personální změny.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

21.07.2018 15:53 Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama