John odmítá spekulace o tlaku na ministra Pospíšila

Praha - Tvrzení exministra vnitra Františka Bublana (ČSSD), že svolání mimořádné schůze bezpečnostního výboru má oslabit pozici ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, šéf výboru Radek John (VV) v neděli odmítl. Výbor se má jen zabývat situací na státním zastupitelství, informoval mluvčí VV Pavel Reichard.

Přidejte svůj názor

Radek John

Bublan svou domněnku vyjádřil v pořadu Otázky Václava Moravce. Stejně jako v minulosti jeho straničtí kolegové zaspekuloval, že Věci veřejné budou možná chtít ovládnout ministerstvo spravedlnosti a nahradit v jeho čele Jiřího Pospíšila z ODS.

"Naprosto odmítám ničím nepodložené konstrukce poslance Bublana v Otázkách Václava Moravce o jakémsi nadržování jedné ze stran „války na státních zastupitelstvích“ z mé strany a o mé údajné vůli oslabit pozici ministra spravedlnosti. Svolal jsem mimořádné zasedání výboru pro bezpečnost na žádost osmi poslanců včetně pana Bublana veden stejnou snahou jako oni: Nestranně posoudit zákonnost kroku obou stran sporu. Je nehorázné tvrdit, navíc bez jakýchkoli důkazů, že mě ke stejnému kroku, jaký navrhl pan Bublan, vede něco jiného než jeho," uvedl ve svém tiskovém prohlášení John.

Domnívá se, že pozici ministra spravedlnost si oslabuje Pospíšil sám svými kroky. "To však nijak nesouvisí s bezpečnostním výborem a jeho mimořádným zasedáním," dodal.

Ani Bublanova domněnka, že Věci veřejné chtějí zpomalovat vyšetřování krádeží veřejných peněz, není prý pravdivá. "Jde o pavlačový atak postrádající jakoukoli logiku. Nelze, než ho zařadit do kategorie velmi hloupých pomluv, které bych od pana poslance Bublana rozhodně nečekal, a kterým nemůže soudný člověk s pamětí uvěřit," dodal John.

Důvodem k mimořádné schůzce výboru je, že Městský soud v Praze v pátek zrušil loňské rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) o odvolání Vlastimila Rampuly z čela pražského Vrchního státního zastupitelství (VSZ). Kromě samotného rozhodnutí o odvolání Rampuly soud zrušil i Pospíšilovo zamítnutí rozkladu, kterým se Rampula svému odvolání bránil.

Témata: John, Radek
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama