Peake: VV zvažují podpořit strop pro odměny státních úředníků

Praha - Návrh zákona ČSSD stanovit maximální výši odměn státních úředníků za rok na šestinásobek tarifního platu by Věci veřejné mohly ve sněmovně podpořit, řekla v neděli v pořadu Partie televize Prima family vicepremiérka Karolína Peake (VV). Jednat o tom však prý strana bude nejdříve v koalici.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Je nepochybné, že je třeba nastavit pravidla. Připravujeme věcný záměr zákona o úřednících, kde by měli být jasně rozděleni nejen státní zaměstnanci, ale i zaměstnanci samosprávy," zmínila Peake s tím, že v této předloze se vláda odměnám státních úředníků bude rovněž věnovat. Nevyloučila však, že i přesto by její strana mohla hlasovat pro návrh ČSSD.

"Neříkám nutně, že jej nepodpoříme. Jsem s ním seznámena pouze velmi povrchně," uvedla. Zdůraznila, že Věci veřejné jako koaliční strana musí nejdříve o návrhu jednat na vládě s ODS a TOP 09.

Podle ČSSD bylo jen na Úřadě vlády vyplaceno v loňském roce na odměnách 28 milionů korun. Sociální demokraté kritizují však i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.

Předkládají proto legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn za kalendářní rok ve státní správě na šestinásobek platového tarifu zaměstnance.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama