Véčka zveřejní kandidáta na prezidenta za měsíc. Nominují také Švejnara?

Praha - O jméně kandidáta na prezidenta za Věci veřejné rozhodne grémium strany za měsíc, uvedla v neděli v pořadu Partie televize Prima family vicepremiérka Karolína Peake. Stejně jako ČSSD strana Věci veřejné prý uvažuje o ekonomovi Janu Švejnarovi.

Přidejte svůj názor

Karolina Peake

"Určitě to nebude žádná přetahovaná, budeme hovořit o těch jménech. Není třeba nikam spěchat. Před dvěma týdny byla schválena přímá volba prezidenta v Senátu. Nyní hledáme kandidáty do již schválené přímé volby," řekla Peake na to, že stejně jako ČSSD uvažuje její strana o Janu Švejnarovi jako o vhodném kandidátovi na hlavu státu.

"My o svých kandidátech budeme rozhodovat asi za měsíc na stranickém grémiu, kde musíme schválit pravidla a harmonogram této volby. Nevíme, jestli se bude jednat o stranické referendum, jestli budou hlasovat véčkaři. Musíme o tom jednat s kandidáty, jestli jsou ochotni se této proceduře podrobit," řekla Peake.

Jeroným Tejc, předseda poslaneckého klubu ČSSD, prozradil, že slovo Jana Švejnara k tomu, že bude kandidovat s podporou ČSSD na prezidenta, strana ještě nemá. Pokud by však ekonom kandidaturu odmítl, strana bude v prezidentské volbě podporovat svého senátora Jiřího Dienstbiera.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama