Odměny vysokých státních úředníků properou v nedělní Partii

Praha - Nedělní pořad Partie televize Prima family se bude zabývat odměnami vysokých státních úředníků. O tom, zda jsou legitimní v době vládních škrtů, bude diskutovat vicepremiérka Karolína Peake (VV) s předsedou poslanců ČSSD Jeronýmem Tejcem, informoval PR koordinátor Václav Mazánek.

Přidejte svůj názor

371

Odměny vysokých státních úředníků bývají častým tématem interpelací poslanců sociální demokracie na ministry kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Terčem jejich kritiky bývá však i on sám kvůli výši bonusů, jež dostává jeho vrchní ředitelka kabinetu Jana Nagyová.
 
Z jakých důvodů získala Nagyová odměnu ve výši 190 tisíc korun při svém platu kolem třiceti tisíc korun, se ptal při interpelacích Nečase na minulé schůzi sněmovny i Tejc. Nečas ve sněmovně čelil podobnému dotazu již poněkolikáté, tématem se mnohokrát zabýval i středočeský hejtman a poslanec za ČSSD David Rath.
 
Nečas však na otázky odpovídá pokaždé stejně: údaje o výši platu a odměn jsou osobním údajem, k jejich zveřejnění je nutný souhlas dotyčného zaměstnance. O výši bonusů navíc rozhoduje šéf Úřadu vlády. Nečasovi navíc vadí, že informace o výši platu a odměn Jany Nagyové unikly do médií nelegální cestou.
 
Podle ČSSD bylo jen na Úřadě vlády vyplaceno v loňském roce na odměnách 28 milionů korun. Sociální demokraté kritizují však i odměny na ministerstvech školství, dopravy, vnitra či práce a sociálních věcí.
 
Předkládají proto legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn za kalendářní rok ve státní správě na šestinásobek platového tarifu zaměstnance.
 
Partie začíná v neděli v 11 hodin na programu Prima family.

Témata: TV Prima | platy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama