Hašek ocenil dobrovolné hasiče jedním milionem korun

Brno - Jihomoravští krajští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo milionovou dotaci pro dobrovolné hasiče v regionu. Agentuře Mediafax to v pátek řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Přidejte svůj názor

Michal Hašek (Hejtman Jihomoravského kraje)

"Žádná jiná společenská organizace se nemůže pochlubit tak rozsáhlou členskou základnou a zároveň různorodou činností při ochraně životů, zdraví a majetku našich spoluobčanů. Důležitý je také jejich podíl na společenském životě měst a obcí, kde působí," zdůvodnil udělení dotace Hašek.

Dotace 700 tisíc korun je navržena na celoroční činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS) - Krajského sdružení hasičů Jihomoravského kraje. Ti za tyto peníze zaplatí pronájmy stadionů pro konání krajských soutěží, věcné dary soutěžícím, kompletaci a certifikaci krajské časomíry a další výdaje.

Navržená dotace pro občanské sdružení Moravská hasičská jednota pak činí 300 tisíc korun. Z ní si budou hasiči platit svoji činnost a pořádané akce – konference, semináře, soutěže pro kolektivy mladých hasičů, mužů a žen i praktické soutěže ke zvýšení fyzické zdatnosti členů sborů dobrovolných hasičů.

Jihomoravští radní současně rozhodli o dotaci ve výši 80 tisíc0 korun pro Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje, které v srpnu letošního roku spolupořádá celokrajskou soutěže v požárním sportu.

Témata: Hašek, Michal
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama