Paroubek vybízí vládu k obnově hospodářského růstu, přidal několik rad

Praha - Česká ekonomika je v recesi, odhad růstu za rok 2011 je překvapivě nízký, současně prudce roste inflace a vláda Petra Nečase (ODS) s tím nic nedělá, prohlásil ve čtvrtek šéf NS-LEV21 Jiří Paroubek. Podle něj by vláda měla urychleně přijmout opatření k obnově hospodářského růstu.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Dnes už je zřejmé, že česká ekonomika vstoupila do recese druhým čtvrtletním poklesem v řadě. Překvapivě nižší je i odhad růstu za celý rok 2011, současně však prudce roste inflace a meziročně dosahuje 3,5 procenta," vypočetl Paroubek a pokračoval: "Pokles ekonomiky při růstu cen, to je vysvědčení Nečasovy vlády a politiky tupých škrtů".

Pokles ekonomiky je podle národních socialistů důsledkem výpadku domácí poptávky a v české ekonomice funguje jen to, co je mimo dosah vlády, tedy především zahraniční firmy.

"Vláda by měla rychle formulovat a prosadit opatření k obnově hospodářského růstu. NERV však s takovými návrhy opatření v zásadě nepřichází," uvedl Paroubek a představil několik vlastních návrhů.

NS-LEV21 navrhuje uplatnit krizový management čerpání peněz z fondů EU, který by pomohl docílit co největšího čerpání ze zhruba 750 miliard korun přidělených na léta 2007 až 2013, podpořit český export, urychlit rozvinutí projektů PPP či přehodnotit systém investičních pobídek.

"Vytvořit by se také měl jeden centrální úřad, který bude namísto jednotlivých centrálních úřadů státu organizovat všechna výběrová řízení nad určitou hranici," uzavřel Paroubek.

Témata: Paroubek, Jiří
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama