Co Čech, to sportovec! Absurdní počet brání vyplacení dotací

Praha - Když ministerstvo financí sečetlo údaje o členských základnách, které jim zasílají jednotlivé sportovní organizace, došlo k bizarnímu číslu 11,4 milionu členů a odmítlo jim vyplatit dotace. Má obavy, že peníze nebudou správně využity, píší čtvrteční Lidové noviny (LN).

Přidejte svůj názor

Takový počet sportovců je o o osm set padesát tisíc vyšší, než je počet obyvatel České republiky. Resort financí sportovním funkcionářům tento nesoulad hned vrátil při rozdělování výtěžku z loterií pro sport. "Nemáme záruky, že peníze půjdou na správné účely, udělejte si pořádek," zaznělo jasně. V Česku se ale počet sportujících zjišťuje jen těžko. Centrální evidence sportovců chybí. V praxi to znamená, že si každého člena eviduje střešní organizace, svaz, klub, nebo tělovýchovná jednota individuálně. Podobná čísla jsou ale velmi zavádějící.

"Je to samozřejmě nesmysl. Reálné číslo se pohybuje mezi dvěma až dvěma a půl miliony. Ale nemůžeme vyloučit, že při součtu všech organizací není možné k tomuto číslu dojít," podotýká místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Zároveň ale upozorňuje, že ministerstvo školství, které klíč k dotacím připravuje, počítá se střízlivějšími údaji. "Pracujeme s číslem zhruba 2,1 milionu. Ale je pravda, že řádná evidence tady hodně chybí," potvrdil náměstek ministra školství Jan Kocourek, který má oblast sportu na starosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama