Hospodaření poslanců = výsměch občanům!

Praha - Prostory herny s barem v budově, kterou vlastní město v Mrštíkově ulici v Praze 10 použijí poslanci Boris Šťastný a Jan Florián (oba ODS) jako své kanceláře. Městská část v úterním prohlášení uvádí, že uzavřela s Poslaneckou sněmovnou velmi výhodnou smlouvu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Na základě platných právních předpisů dostaneme za 80 metrů čtverečních téměř 650 tisíc korun ročně. Je to nejen několikanásobně více, než platí některé další instituce a úřady, které si od nás nebytové prostory pronajímají, ale i více než tržní nájem v dané lokalitě a dokonce i více, než platil původní nájemce dotyčných prostor – herna," prozradil místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).

Městská část Praha 10 má ve svých nebytových prostorech v současnosti přes 100 nájemců z řad státních úřadů a institucí a dalších neziskových organizací jako nadací a občanských sdružení. Nájmy pro tyto instituce začínají na částce 200 korun za metr čtvereční a rok a končí na výši 1350 korun za metr čtvereční.

Mezi nájemci z úřadů a institucí v Praze 10 nechybí ministerstvo vnitra (policejní služebny), Český červený kříž, YMCA, mládežnické organizace a divadla, nadační fondy, církve a lékařská zařízení. "Tyto nájmy poskytuje městská část na základě pravidel schválených zastupitelstvem těm organizacím, které působí ve veřejném zájmu nebo přinášejí zásadní, anebo nekomerční služby pro naše občany," uvedl místostarosta.

Ve srovnání s těmito částkami zaplatí Poslanecká sněmovna městu za dvě kanceláře včetně paušálních služeb a DPH téměř pět tisíc korun za metr čtvereční.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 13:46 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 12:07 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Brexitové hodiny tikají. Babiš se tento týden setká s Mayovou, píšou…

23.07.2018 10:39 Londýn/Praha - Podle informací listu The Guardian se britská premiérka Theresa Mayová tento týden…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama