Klaus udělil 14 milostí, pomohl i exšéfce univerzity

Praha - Prezident Václav Klaus v úterý vyhověl celkem 14 žadatelům o milost a v jednom případě rozhodl o odkladu výkonu trestu za zpronevěru. Praha - Ve většině případů ho k tomu vedly humanitární důvody, uvedla v úterý zástupkyně tiskového odboru Hradu Miroslava Jelínková.

Přidejte svůj názor

Václav Klaus (Prezident ČR)

O odkladu výkonu trestu prezident Klaus rozhodl u Tomáše Maliny, který se dopustil zpronevěry, ale způsobené škody již uhradil a zbytek se zavázal řádně splácet. Hlava státu o dalším osudu Maliny rozhodne až po vývoji jeho zdravotního stavu.

Žádosti o milost prezident vyhověl rovněž u tří cizinců. V jednom případě se jedná o státní občanku Vietnamu, které za porušení práv k ochranné známce hrozilo vyhoštění z území České republiky. "Jmenovaná, která dosud nebyla na českém území trestána, řádně pečuje o svoji dvouletou dceru, která má české státní občanství," doplnila Jelínková.

Dalším z omilostněných je původem Polák. Tomu Klaus prominul zbytek trestu a tresty odnětí svobody uložené polskými soudy za činy proti životu a zdraví, proti rodině a péči a činy proti věrohodnosti veřejných listin.

Marianu Horváthovi, státnímu občanu Slovenské republiky, prezident vyhověl v trestu uloženému za podvod. Přihlédl k tomu, že skutek se stal před více než 20 lety, kdy se trest vyhoštění ukládal pouze na dobu neurčitou.

Dvě milosti se týkaly osob, které se dopustily zanedbání povinné výživy.

Jednou z omilostněných je také Jolana Putnová, které prezident prominul trest odnětí svobody uložený za podvod, a to pod podmínkou, že se po dobu tří let od udělení milosti nedopustí trestného činu. "Přihlédl k tomu, že jmenovaná, která je upoutaná na invalidní vozík, potřebuje celodenní pomoc druhé osoby," sdělilo dále tiskové oddělení Hradu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama