Budou Čechy na hranicích kontrolovat uniformovaní policisté?

Praha - Kontroly českých občanů budou pokračovat na německých hranicích i nadále. Ministr vnitra Jan Kubice (nez.) chce alespoň prosadit, aby němečtí policisté museli kontroly provádět v uniformách nebo alespoň jezdit v oficiálních vozidlech, řekla v pondělí Markéta Matlochová, mluvčí ministerstva.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

"Součástí žádné písemné dohody tento požadavek není," uvedla Mediafaxu Matlochová s tím, že německá strana se při vyjednávání tvářila vstřícně. "Bude záležet na dalších jednáních," dodala.

Kubice se v pondělí setkal v německém Hofu se spolkovým ministrem vnitra Hansem Peterem Friedrichem, s jeho bavorským protějškem Markusem Ulbigem a s bavorským státním ministrem Joachimem Hermannem.

Ministři jednali o spolupráci v boji proti příhraniční trestné činnosti, zejména pak proti drogové a majetkové kriminalitě a převaděčství. "Dohodli jsme se na vytvoření pracovní skupiny složené ze zástupců všech subjektů, které se zúčastnily dialogu v Hofu. Tato pracovní skupina bude řídit další rozvoj spolupráce policejních a celních orgánů," poznamenal po jednání ministr.

Témata: česko | hranice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama