Nečas se tajně sešel s Babišem

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) se po Novém roce setkal s miliardářem a zakladatelem politického projektu Ano 2011 Andrejem Babišem. Informuje o tom pondělní vydání internetového deníku Insider. Tématem schůzky byla podle deníku Babišova spolupráce s někdejším šéfem rozvědky Karlem Randákem.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš

Mluvčí vlády Jan Osúch ale takové spekulace odmítl. Premiér se podle něj s Babišem setkal, hovořili ale o ekonomice, nikoliv o Randákovi. Také Babiš popřel, že by s premiérem mluvil o někdejším šéfovi rozvědky.

Premiér se podle informací Insideru s Babišem sešel proto, že podnikatel se s Randákem roky stýkal a spolupracovali spolu. Nečas se údajně chtěl ujistit, že se miliardář nepodílel na úniku informací o výplatních lístcích ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové.

Případ Nagyové se do médií dostal v polovině ledna. Vyšlo najevo, že tato blízká spolupracovnice premiéra Nečase a vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády za svou práci dostávala statisícové odměny. Přišel na to opět Insider, který také uvedl, že v březnu loňského roku ředitelka dostala plat celkem 273 tisíc korun. Po zdanění jí zbylo 190 tisíc.

A v lednu žena obdržela další odměnu ve výši 100 tisíc korun. Toto ale není jediný případ, kdy Nagyová dostala vysoké odměny. Podobné částky obdržela i rok předtím, když odcházela z Ministerstva práce a sociálních věcí. Udělil jí je opět Petr Nečas. Podle mluvčího vlády Jana Osúcha se ale nejedná o nějaké výjimečně vysoké částky, podobné dostávají prý i další zaměstnanci úřadu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

21.07.2018 15:53 Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama