Evropská unie řekla ANO jaderné energii

Praha/Paříž - Představitelé ČR a dalších patnácti zemí EU, které se rozhodly pro pokračování v jaderné energetice, v rámci své schůzky definovali základy evropské energetické politiky. Šestnáctka států se rozhodla ve spolupráci pokračovat a prohlubovat ji, napsala v sobotu agentura AP.

Přidejte svůj názor

371

Energetická politika Evropské unie se musí budovat na čtyřech pilířích, kterými jsou bezpečnost dodávek energií, kupní síla spotřebitelů, průmyslová konkurenceschopnost a boj proti oteplování klimatu, citovala AP francouzského ministra průmyslu Erica Bessona.

Český ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) podle online verze francouzského deníku La Tribune zdůraznil, že evropské země musejí své úsilí vzájemně koordinovat, aby byly s to řešit problémy s energetickými sítěmi. Tyto sítě podle něj v současnosti nejsou s to vydržet období spotřebních špiček. Další podpora obnovitelných zdrojů energie proto musí s sebou nést výstavbu energetické infrastruktury, aby se problémy v přenosu energie neprohlubovaly.

"Uspořádání energetického mixu musí zůstat v kompetenci každého jednotlivého státu. Myšlenka centrálního určení mixu z úrovně Evropské komise je pro nás nepřijatelná," řekl agentuře Mediafax Kuba (ODS).

"Musíme hovořit o významných iniciativách, které podpoří trvalý růst pro budoucí konkurenceschopnost Evropy," uvedl vyslanec Velké Británie James Sassoon.

Právě ostrovní království bude hostit příští schůzku nově vytvořené neformální skupiny zemí podporující jadernou energetiku. Její termín zatím nebyl stanoven. Pařížské schůzky se zúčastnily Francie, Velká Británie, Česko, Švédsko, Finsko, Nizozemsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Polsko, Maďarsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bulharsko a Rumunsko.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama