Odstupné 2 500 000 Kč? S tím je konec, hřímá Sobotka

Praha - V souvislosti s nedávnými aférami vlády s vyplácením statisícových odměn vybraným státním úředníkům předložili sociální demokraté v pátek legislativní návrh, který stanovuje maximální výši odměn ve státní správě. Novináře o tom informoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka

"ČSSD tak reaguje na několik aktuálních případů z poslední doby, kdy vláda Petra Nečase (ODS) zneužila současnou legislativu k tomu, aby své věrné spolupracovníky ve státní správě ocenila zlatými bonusy v řádu statisíců korun měsíčně," vysvětlil Sobotka hlavní důvod předložení nové úpravy.

Předložený návrh zákona podle sociálních demokratů představuje podstatné omezení současné praxe vysokých odměn poskytovaných vybraným zaměstnancům ve veřejné sféře. ČSSD konkrétně navrhuje, aby výše odměn v jejich souhrnu v kalendářním roce nepřekročila šestinásobek platového tarifu zaměstnance.

Sobotka v pátek zároveň uvedl několik konkrétních příkladů, kvůli nimž jeho strana normu předkládá: "Výše odměn na Úřadu vlády za rok 2011 byla 28 milionů korun. To odpovídá průměrnému platu 950 policistů na jeden měsíc. Bývalý ombudsman Českých drah Petr Fejk dostal odstupné 2 500 000 korun."

Vysoké odměny dostali i někteří zaměstnanci ministerstev školství, vnitra či práce a sociálních věcí.

"ČSSD považuje takové chování vlády, kdy na jedné straně škrtá tisícikoruny na platech hasičů, policistů, učitelů či zdravotníků, redukuje peníze pro sociálně slabé a rodiny s dětmi, zvyšuje DPH a zdražuje léky i potraviny a na straně druhé rozdává statisíce korun svým věrným, za výsměch všem našim občanům. Věříme proto, že v době napjatých veřejných rozpočtů a plošných škrtů bude tato úprava přijata napříč politickým spektrem tak, aby se zabránilo účelovému zneužívání současné legislativy," uzavřel Sobotka.

Témata: ČSSD
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama