Česko má nové důkazy ke kauze Mostecká uhelná. Předá je Švýcarům

Praha - Do Švýcarska odjede v nejbližších dnech tým policistů a státních zásupců, kteří se zabývají privatizací Mostecké uhelné. Předají tam nové důkazy, které by mohly vést ke znovuotevření případu ve Švýcarsku, uvedl ve čtvrtek v Radiožurnálu pražský vrchní státní zástupce Stanislav Mečl.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Česká republika by se tak mohla připojit k řízení a pokusit se získat 3,5 miliardy korun, které byly v souvislosti s kauzou zadrženy.

„Domníváme se, že mezi těmito důkazy mohou být i takové, které mohou vést ve Švýcarsku ještě ke znovuotevření případu, respektive k jeho vrácení do přípravného řízení. Ale to je samozřejmě plně v kompetenci švýcarské strany, jestli zvolí tento procesní postup či nikoliv. Myslím si, že tam šance ještě může být, ale je to plně v kompetenci Švýcarska,“ uvedl Mečl.

Podle pražského vrchního státního zástupce by tak Česká republika ještě mohla napravit následky průtahů, které následovaly po švýcarské výzvě, aby se Česko přihlásilo o peníze zadržené při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) kvůli tomuto otálení podal kárné žaloby mimo jiné na odvolaného vrchního žalobce Vlastimila Rampulu a jeho náměstka Jiřího Grygárka.

Mečl teď ze stejného důvodu navrhuje ministrovi Grygárkovo odvolání z funkce.

Témata: kauza mus | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama