Miliardové krácení daní na pohonných hmotách!

Praha - Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) dnes předalo pražskému městskému soudu obžalobu v kauze miliardového krácení daní v souvislosti s dovozem pohonných hmot ze Slovenska. Stát údajně v letech 1997 až 2002 při obchodech společností Bena a Tukový průmysl přišel o víc než 2,6 miliardy korun. ČTK to řekla mluvčí VSZ Iva Vojtková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle informací ČTK jsou obviněnými bývalý člen představenstva společnosti Bena Milan Vomela a bývalý obchodní ředitel státního podniku Čepro a jednatel firmy Tukový průmysl Martin Pechan, který je podle dostupných informací v jiné kauze stíhán s uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem. Třetím stíhaným je bývalá jednatelka společnosti Tukový průmysl Ostrava. Za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby trojici hrozí v případě pravomocného odsouzení pět až deset let vězení.

"Pohonné hmoty, které dovážela společnost Bena ze Slovenska od společnosti Slovnaft potrubím do ČR prostřednictvím produktovodní sítě, kterou provozovala a provozuje státní rafinérská společnost Čepro, tak měli obvinění svévolně, bez vědomí celních orgánů, odnětím tohoto zboží celnímu dohledu prodávat třetím odběratelům," vysvětlila Vojtková.

Vomela s Pechanem jsou v kauze stíháni již od července 2003. Policie je počátkem března 2006 navrhla postavit před soud, státní zástupce však návrhu na podání obžaloby nevyhověl a případ vrátil k došetření. Nově byla tehdy také obviněna bývalá jednatelka společnosti Tukový průmysl Ostrava.

Paradoxní je, že zatímco obvinění připravili stát na pohonných hmotách o bezmála 3 miliardy korun, jejich ceny neustále stoupají. Cena benzinu nedávno dosáhla rekordních 36 korun, nafta stojí okolo 37 korun za litr. A dopravci i další řidiči se bouří.

Témata: kauzy | pohonné hmoty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama