Rebelové Paroubek a Doktor jsou naštvaní! Přišli o funkce i vyšší plat

Praha - Podle očekávání odvolala ve čtvrtek Poslanecká sněmovna exposlance ODS Michala Doktora (nez.) a Jiřího Paroubka (NS-LEV21) ze sněmovního rozpočtového výboru. O změnách se mluvilo delší dobu a například Paroubek označil tento krok ze strany sociálních demokratů za akt politické msty.

Přidejte svůj názor

Michal Doktor

Poslance ve vlivném rozpočtovém výboru sněmovny nahradí Radim Jirout (ODS) a Jiří Zemánek (ČSSD). Občanským i sociálním demokratům vadilo, že poslanci již nejsou členy jejich stran. Doktor i Paroubek byli zároveň místopředsedy výboru.

"Myslel jsem, že nám společně s ČSSD jde o kvalitně provedenou práci pro občany naší země. Snaha o mé odvolání z výboru je jen aktem politické msty a lidské ubohosti," prohlásil k celé věci již v úterý šéf NS-LEV21 Paroubek.

Sněmovna ve čtvrtek odklepla i další změny. Například Jiří Zemánek se kvůli rozpočtovému výboru vzdal členství ve výboru hospodářském.

Přesuny nastaly i u Věcí veřejných. Viktor Paggio nastoupí na místo uvolněné vicepremiérkou Karolínou Peake do ústavně-právního výboru sněmovny. Rezignoval přitom na členství ve výboru pro obranu, kde ho nahradí jeho další stranický kolega David Kádner.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama