Sobotka na Drábka: Jste zbabělý jako kapitán Concordie!

Praha - Středeční jednání Poslanecké sněmovny začalo roztržkou mezi Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Ten totiž přirovnal ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka ke kapitánovi potopené lodi Costa Concordia, což Kalouska rozčílilo.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Hádka se strhla ještě před projednáváním jednotlivých zákonů. Sobotka totiž žádal sněmovnu, aby na středeční jednání zařadila nový bod, ve kterém by ministr Drábek informoval poslance o situaci na úřadech práce. Jeho žádost však koalice většinou svých hlasů odmítla.

"Já bych jenom chtěl připomenout, že docela nedávno jsme tady měli jistého kapitána, který se jmenuje Schettino. Velel lodi Concordia a také do poslední chvíle tvrdil, jak je všechno v pořádku, jak má všechno pod kontrolou, pak ani nepočkal do okamžiku, než se evakuují všichni cestující a musím říci, že pan ministr Drábek možná skončí podobně," reagoval na výsledky prvního středečního hlasování Sobotka.

Pokračoval potom ve smyslu, že i kdyby Drábek z úřadu odešel, jak ho opozice opakovaně žádá, nechá na "potápějící se lodi" tisíce zaměstnanců. Tato vyjádření ale rozzlobila Drábkova stranického kolegu Miroslava Kalouska, který se přihlásil o slovo hned po Sobotkově projevu.

V úvodu svého hlasitého vystoupení uznal, že opozice má právo vystupovat proti krokům vlády, i jednotlivým ministrům.

"Proti čemu se však, ale důrazně ohrazuji, a to proti neférovým urážkám mých kolegů. Ten kapitán, kterého jste tady zmínil, je synonymem zbabělosti a odmítání odpovědnosti a útěku od povinností. Ministrům této vlády, ministrům TOP 09 můžete jako opozice vytýkat leccos, ale nemůžete jim vytknout nedostatek odvahy a nemůžete jim vytknout nedostatek odpovědnosti a neochotu brát na sebe odpovědnost," pustil se do šéfa sociálních demokratů Kalousek. Dodal, že sám Sobotka má "deset kilo másla na hlavě", protože se zříká odpovědnosti za rozhodnutí, která dělal v době, kdy ČSSD vedli Stanislav Gross nebo Jiří Paroubek, ke kterým se nyní údajně nezná.

"Dnes se tváříte, že je vůbec neznáte, že jste neměl nic společného s jejich prací! Vy dnes utíkáte od odpovědnosti, kterou s nimi nesete, ať už se ti pánové jmenovali Gross nebo Paroubek a snižujete se k takovýmhle urážkám," uzavřel Kalousek.

Krátkou slovní přestřelku ukončil krátkou poznámkou šéf poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc, který připomněl dřívější Kalouskova politická angažmá, poté už se poslanci v o poznání klidnější atmosféře začali věnovat schvalování jednotlivých norem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 13:46 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 12:07 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Brexitové hodiny tikají. Babiš se tento týden setká s Mayovou, píšou…

23.07.2018 10:39 Londýn/Praha - Podle informací listu The Guardian se britská premiérka Theresa Mayová tento týden…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama