Nečas se Schwarzenbergem zanechají hádek!

Praha - Předseda vlády Petr Nečas (ODS) se s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) na svém úterním jednání dohodl, že ve věci vstupu České republiky do fiskální unie zanechají hádek a budou společně hledat řešení. Premiér to uvedl ve své tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

371

"Dnes jsem se sešel s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem. Diskutovali jsme o záležitostech týkajících se schválení evropské smlouvy o fiskální unii. Shodli jsme se na tom, že chceme vést další jednání, která povedou k dosažení shody nad touto evropskou smlouvou," sdělil Nečas.
 
Premiér s ministrem zahraničí dosud neměli příležitost vyříkat si mediální přestřelku kvůli Nečasovu odmítnutí smlouvy o fiskální unii z očí do očí. Dřív, než se předseda vlády vrátil z Bruselu, odletěl šéf diplomatice do Izraele a odtud následně na bezpečnostní konferenci do Mnichova.
 
Čas si proto na sebe našli až v úterý při jednání Poslanecké sněmovny.
 
Nečas nicméně už minulý týden ve čtvrtek při interpelacích ve sněmovně přiznal, že způsob, jakým si oba politici vyměňovali názory, poškodil zájmy České republiky. Zatímco Schwarzenberg káral premiéra za jeho odmítavý postoj k dokumentu, který zatím kromě Česka nepodpořila už jen Velká Británie, Nečas ho zase vykázal s jeho výroky na tancovačku do Čimelic. Dotčené obci se pak omluvil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama