Vzteklý Paroubek: Chtějí mě vyštípat, je to politická msta a lidská ubohost!

Praha - Snahu ČSSD o své nahrazení v rozpočtovém výboru sněmovny vnímá předseda Národních socialistů – levice 21. století Jiří Paroubek jako mstu sociálních demokratů, řekl v úterý. To, že ČSSD požádala o Paroubkovo nahrazení ve výboru, potvrdil Mediafaxu i šéf jejího poslaneckého klubu Jeroným Tejc.

Přidejte svůj názor

Jiří Paroubek

Sociální demokraté podali návrh na změnu zastoupení v orgánech Poslanecké sněmovny v pátek.

"V minulosti jsem opakovaně na dotazy některých novinářů v souvislosti se zákulisními informacemi, že se sociální demokraté k této akci odhodlávají, sdělil, že funkci ve výboru opustím dobrovolně a okamžitě, pokud za mne bude nalezena adekvátní náhrada," uvedl Paroubek.

Zároveň však dodal, že jako bývalý ministr, premiér či náměstek pražského primátora pro finance má k problematice státního rozpočtu a fiskální oblasti obecně co říci.

"Myslel jsem, že nám společně s ČSSD jde o kvalitně provedenou práci pro občany naší země. Snaha o mé odvolání z výboru je jen aktem politické msty a lidské ubohosti," prohlásil šéf NS-LEV21.

To však odmítá předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj jde sociálním demokratům pouze o to, využít v důležitém rozpočtovém výboru sněmovny co možná největšího vlivu.

"Ten náš návrh se netýká hospodářského a školského výboru, kde jsou poslanci NS-LEV21 také zastoupeni. Rozpočtový výbor je ale výborem velmi důležitým a místa v něm by měla využít strana, za níž byl Jiří Paroubek zvolený," vysvětlil Tejc.

ČSSD podle něj místo Paroubka navrhuje jako člena výboru svého poslance Jiřího Zemánka. O tom, kdo by bývalého českého premiéra nahradil na pozici místopředsedy rozpočtového výboru, sociální demokraté teprve chtějí jednat.

Témata: Paroubek, Jiří | ČSSD
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama