"Přestřelka" Nečas - Schwarzenberg: Oba poškodili zájmy ČR

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se v úterý během jednání sněmovny sejdou na společné schůzce. Měli by si na ní domluvit termín společného jednání, kdy si vyříkají svou přestřelku kvůli Nečasovu odmítnutí smlouvy o fiskální unii.

Přidejte svůj názor

371

"Žádná extra speciální dramatická schůzka neproběhne," uvedl k tomu pro agenturu Mediafax premiér.

"Premiér Nečas se s ministrem Schwarzenbergem uvidí poprvé po ministrově zahraniční cestě. Předpokládám, že si pouze dohodnou termín schůzky na jiný den v týdnu," řekl Mediafaxu mluvčí vlády Jan Osúch. Dřív, než se předseda vlády vrátil z Bruselu, odletěl totiž šéf diplomatice do Izraele a odtud následně na bezpečnostní konferenci do Mnichova.
 
Nečas nicméně už ve čtvrtek při interpelacích ve sněmovně přiznal, že způsob, jakým si oba politici vyměňovali názory, poškodil zájmy České republiky. Zatímco Schwarzenberg káral premiéra za jeho odmítavý postoj k dokumentu, který zatím kromě Česka nepodpořila už jen Velká Británie, Nečas ho zase vykázal s jeho výroky na tancovačku do Čimelic. Obci se pak omluvil.
 
Kvůli smlouvě o fiskální unii se v pondělí vzbouřily i Věci veřejné. Předseda poslanců Věcí veřejných (VV) Vít Bárta totiž podle ČT pohrozil, že by se Evropská smlouva o fiskální odpovědnosti mohla stát další rozbuškou pro vládní krizi.

Pokud podle něj premiér Petr Nečas (ODS) ustoupí ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) a podepíše smlouvu bez referenda, bude to strana považovat za porušení koaliční smlouvy. Zbytek Věcí veřejných ale taková ultimata odmítá. Místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová, Dagmar Navrátilová i předseda Radek John pro v pondělí Mediafax odmítli, že by takový postoj byl názorem celé strany.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama