Ministr školství lže! ČSSD ukázala veřejnosti dopis od Evropské komise

Praha - Dopis od Evropské komise, jehož existenci několikrát popřel ministr školství Josef Dobeš (VV), ukázala veřejnosti ČSSD. Ministr Dobeš lže a premiér Petr Nečas (ODS) by ho měl odvolat, řekl v pondělí stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Marcel Chládek

Dopis měl být adresovaný Haně Podubecké, ředitelce odboru Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Podle Chládka dostalo kopii i ministerstvo financí a ministerstvo pro místní rozvoj.

"Vzhledem k tomu, že ho pan ministr neviděl, může si ho v Lidovém domě vyzvednout," uvedl Chládek. Podle jeho slov připravili sociální demokraté i překlad dopisu do češtiny. "Aby to měl pan ministr jednodušší," vysvětlil.

V dopise se podle stínového ministra píše o možném pozastavení čerpání evropských peněz, a to nejenom v objemu 1,2 miliardy, jak deklaruje ministerstvo. Podle ČSSD hrozí zastavení celého programu. V něm mohla Česká republika získat v nynějším rozpočtovém období 53 miliard korun. "Ocitli jsme se ve velmi rizikovém pásmu, hrozí, že tyto prostředky nebudou vyplacené," dodal stínový ministr, premiér by měl podle sociálních demokratů Dobešovi "setnout hlavu, kterou dal ministr na špalek". Aktivity ministerstva školství přirovnal Chládek k hraní ruské rulety s českým školstvím.

"V pátek se objevila informace, že má být zastaven celý operační program. Dnes dopoledne jsem to ověřoval. Žádný takový dopis nedorazil do České republiky. Garantuji čerpání všech peněz a garantuji, že Česká republika nepřijde o tyto peníze. Kdyby se to nestalo, pak přebírám osobní zodpovědnost," prohlásil v pondělí ministr.

Dobeš zdůraznil, že problémy s čerpáním peněz operačních programů na ministerstvu zdědil po svých předchůdcích. "Nastaveno a rozehráno to bylo dávno přede mnou. Projekty jsou problematické a byly problematické ještě předtím, než jsem usedl na ministerstvo. Je to moje odpovědnost, ač jsem to zdědil. Je to čistě moje odpovědnost," prohlásil ministr.

Témata: Dobeš, Josef | ČSSD
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš šéfem protikorupční rady? Hamáček s tím problém nemá, odpálkoval…

18.07.2018 19:12 Praha - Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš (ANO) se stal předsedou Rady vlády pro koordinaci boje…

Vondráček jednal v Kongresu USA. Chce zlepšit vztahy po vzoru Havla a…

18.07.2018 18:47 Washington - Předseda české Sněmovny Radek Vondráček se dnes v rámci oficiální návštěvy USA setkal…

Kubera označil omluvenou senátorku jen číslem. Zabojoval tak proti GDPR

18.07.2018 18:06 Praha - Jaroslav Kubera (ODS) dnes předsedal schůzi Senátu. Záměrně nejmenoval omluvenou senátorku,…

Hamáček telefonoval Seehoferovi. Změní se režim na česko-německé hranici?

18.07.2018 17:51 Praha - Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes telefonoval svému německému protějšku Horstu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama