Kalousek: Nebudeme vařit pivo! Nas***ý Zimola: Privatizaci Budvaru nedovolím!

České Budějovice - Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) na základě vývoje událostí kolem Budvaru požádá premiéra Petra Nečase (ODS) o veřejnou záruku, že vláda pivovar nezprivatizuje. V opačném případě bude iniciovat návrh zákona, který privatizaci zakáže, řekl hejtman Zimola v pondělí novinářům.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

Jihočeský kraj vnímá podle hejtmana Zimoly vývoj událostí kolem Budějovického Budvaru se silným znepokojením. "Nechci věc personifikovat, nejde o ředitele Budvaru Bočka, ale o celý pivovar. Už jen to, že kontrola podniku začala v době Bočkovy dovolené, poškozuje dobré jméno pivovaru. Budvar je vysoce úspěšný podnik, zaměstnává v regionu stovky lidí. Zvedá výstav i v době, kdy pivovarnictví stagnuje a vykazuje vynikající hospodářské výsledky. Jakákoliv snaha podnik poškodit je pro mě nepřijatelná," řekl hejtman.

Jiří Zimola chce během pondělka vyzvat premiéra Nečase k tomu, aby vydal v nejkratší možné době veřejný slib, že vláda nemá v úmyslu budvar privatizovat. "To by rozhodně celou situaci uklidnilo. Pokud premiér odmítne, budu iniciovat návrh zákona, který privatizaci Budvaru této i příštím vládám zakáže. Návrh vzejde buď jako iniciativa kraje nebo jej navrhne některý z poslanců. Pokud by zákon neprošel, vyhlásíme krajské referendum na téma privatizace pivovaru. Jsme si vědomi, že výsledky referenda nejsou pro vládu závazné, ale přesto by vláda názor Jihočechů neměla ignorovat," vysvětlil Zimola.

Zimola události kolem Budvaru vnímá jako hejtman kraje, na jehož území úspěšný podnik stojí, ale i jako člen dozorčí rady pivovaru. "Snahy o privatizaci tu byly už za Topolánkovy vlády, Fischerova vláda úředníků je zastavila a nyní je privatizace opět aktuální. Argument, který před časem použil ministr Kalousek, že stát tu není od toho, aby vařil pivo, neobstojí. Nevidím jediný důvod, aby stát nebo územní celek nemohl být úspěšným podnikatelem. Úspěšný podnik, kterým Budvar rozhodně je, tak přináší užitek všem, nejen úzké zájmové skupině. Navíc nechceme dopadnout tak, jako kdysi Kladno s podnikem Poldi," dodal Hejtman.

Témata: budvar | privatizace
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama