Hackeři z Anonymous jsou zloději, tvrdí naštvaný Stanjura z ODS

Praha - Za obyčejnou krádež označil útok českých hackerů ze skupiny Anonymous na osobní údaje občanských demokratů předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Strana nyní bude muset zlepšit bezpečnostní opatření svých stránek, řekl v pondělí agentuře Mediafax.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zbyněk Stanjura

"Já věřím, že osobní údaje ukradli. Ukazuje se, že jim nejde o svobodu internetu. Kdyby osobní údaje byly v papírové podobě, někdo se vloupal do kanceláře, vylomil dveře, skříň, tak by to vyšetřovala policie. Toto by mělo být posuzováno stejně," řekl Mediafaxu rozhořčený Stanjura. "Hodnotím to jako krádež," dodal.

Obává se, že útok bude mít pouze jediný dopad, všechny politické strany začnou zveřejňovat informace ještě méně. ODS nyní bude vymýšlet, jak své stránky lépe zabezpečit. "Stojí to ohromné peníze. Politická strana není subjekt, který oplývá penězi," podotkl a dodal: "Nejdříve musíme zjistit, co se vlastně stalo."

Také v oficiálním vyjádření největší vládní strana označila získání a zveřejnění některých osobních údajů členů ODS za krádež. Hlavní manažer občanských demokratů Jan Kočí uvedl, že krok skupiny hackerů je daleko za hranou svobodného využívání internetu.

"Anonymous tímto krokem potvrzují, že jim nejde o seriózní diskusi, ale o nátlakové aktivity za hranicí zákona. Prosazování politických stanovisek podobným atakem na občany, kteří se svobodně sdružují v politické straně, nelze v demokratické společnosti akceptovat," sdělil manažer ODS s tím, že strana nevylučuje právní kroky proti neznámým pachatelům.

Seznam s osobními údaji všech členů ODS i s adresami jejich bydlišť a emailovými adresami zaslali hackeři redakci Parlamentní listy.cz v neděli večer. "Vaše arogantní prohlášení, kterým se snažíte zakrýt vaši neschopnost zabezpečit si váš IT systém, nás motivovalo k dalšímu útoku. Jak chcete vést tuto zemi a zastupovat nás občany při správě věcí veřejných, když nejste schopni zvládnout tak elementární věc," uvádí Anonymous ve svém prohlášení, které poslali Parlamentním listům společně se seznamem.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama