Drábek na paškále! Sněmovna si ho podala: Vlk se nažral a koza zůstala celá

Praha - Ministři měli ve čtvrtek odpovídat celkem na 77 interpelací, velká část poslanců se přitom s otázkami obracela na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Zákonodárci žádali vysvětlení lednového dění na úřadech práce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Opoziční poslanci si Drábka k pultu předvolali několikrát, chtěli záruky, že se nebude podobná situace opakovat i v únoru, a volali po vyvození osobní zodpovědnosti v čele ministerstva.

"Pan ministr odvolal ředitele odboru informatiky a výkonnou ředitelku úřadu práce. Podle všeho jde o snahu zamést celou záležitost pod koberec, říci, že viníci byli potrestáni, aniž by se to dotklo skutečných viníků," řekl ve sněmovně předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Vyzval ministra, aby se situace na úřadu práce personálně projevila i na vyšších pozicích, tedy v čele rezortu.

Drábek na interpelace odpovídal stejnými argumenty, které od středy ventiluje i do médií. Připomněl tedy, že všechny dávky byly včas vyplacené a že systém je nastavený správně, viníci jsou podle něj trestáni za jednoznačná pochybení. Drábek také znovu uvedl, že zátěž kladená na úředníky v lednu byla mimořádná a v dalších měsících se už opakovat nebude.

"Ještě jednou chci zopakovat, že si velmi vážím všech, kteří prokázali nasazení a přispěli k tomu, aby byly dávky vyplaceny," poděkoval zaměstnancům úřadů práce Drábek.

Z původního plánu interpelací, kdy se přihlásilo 77 poslanců, nakonec do šesté hodiny večer stihli ministři odpovědět jen na 15 otázek. Kromě Drábka se za řečnickým pultem objevil také ministr vnitra Jan Kubice (nez.) nebo ministr školství Josef Dobeš (VV).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama