Kauza Besser! Mandátový výbor sněmovny prověří majetková přiznání exministra

Praha - Mandátový a imunitní výbor se bude ve čtvrtek věnovat kauze, která vedla k rezignaci Jiřího Bessera (STAN) na post ministra kultury. Exministr totiž dva roky po sobě nepřiznal v majetkovém přiznání účast ve společnosti Comoros Group.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Ta přitom koupila přibližně za čtyři miliony korun byt na Floridě, firmu navíc spoluvlastní za korupci odsouzený podnikatel Pavel Hrách.

"Musím zdůraznit, že o jeho dřívějším odsouzení jsem nevěděl. Viděl jsem jeho výpis z rejstříku trestů a ke dni 3. 12. 2011 nemá žádný záznam," zmínil Besser ještě před svou rezignací na adresu svého společníka.

Ministr chybu přiznal, odmítl však, že by tím napomáhal korupci nebo se finančně obohatil. Svůj odchod z funkce v prosinci podmínil tím, že mu někdo dokáže opak. Nátlak na jeho odchod zintenzivnil během Besserovy služební cesty v Itálii a ministr nakonec po telefonátu s předsedou vlády funkci složil, podle svých slov totiž necítil podporu stranických kolegů, před kterými se nemohl obhájit. "Dospěl k závěru, že nebude svým příběhem dále zatěžovat vládu České republiky," uvedl tehdy k Besserovu rozhodnutí mluvčí ministerstva kultury Stanislav Brunclík.

V čele rezortu kultury Bessera vystřídala někdejší starostka Vizovic Alena Hanáková.

Prvním bodem čtvrtečního jednání výboru tak je "Doplnění čestného prohlášení bývalého ministra a poslance Jiřího Bessera – pokračování přerušeného bodu", následovat bude jen sdělení předsedy výboru a stanovení data další schůze.

Témata: Besser, Jiří
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama