Premiér Nečas: Přestaneme se hádat a budeme tiše sledovat ostatní státy

Praha - Z odmítnutí smlouvy o fiskální unii Českou republikou by se podle premiéra Petra Nečase (ODS) neměl dělat fatální okamžik. K přistoupení budeme mít času dostatek, a navíc Česko bude mít příležitost sledovat ratifikační procesy v ostatních členských státech Evropské unie, uvedl ve středu premiér.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie"Na dnešní vládě jsem kolegům jednoznačně vyjádřil, že bychom to neměli prožívat nijak fatálně," prohlásil premiér. Navíc na pondělním summitu v Bruselu podle svých slov postupoval plně v souladu s mandátem, který na jednání měl a neodchýlil se od něj ani o milimetr.

"Neměl jsem ani mandát říci ano této smlouvě," hájil se Nečas.

Výhrady a argumenty ke smlouvě, které z jeho úst zazněly, prý už prezentoval na jednání Evropské rady v prosinci loňského roku.

Od úterý se kvůli českému odmítnutí smlouvy o fiskální unii rozhořel spor i na domácí politické scéně. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) před odletem do Izraele uvedl, že premiérovo rozhodnutí v budoucnu poškodí české zájmy a po návratu ze své pracovní cesty to hodlá řešit.

"Budeme se o tom dál bavit," ujistil premiér a dodal, že si pondělním rozhodnutím o nepřistoupení ke smlouvě dveře nijak nezavíráme. "V pátek před Evropskou radou jsme si vyjednali, že ke smlouvě můžeme přistoupit kdykoliv," uvedl dále Nečas s tím, že tímto krokem navíc získáme jisté výhody. "Získáme čas a můžeme sledovat, jak probíhají ratifikační procesy v ostatních členských státech Evropské unie," dodal.

Na závěr předseda vlády zopakoval to, že se mění charakter měnové unie ve fiskální unii a neměli bychom předtím strkat hlavu do písku.

Témata: Nečas, Petr | EU
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Oficiální postoj Česka k migraci? Tady je

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha - Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo…

Kouřící Zeman zablokoval vchod do NATO? Hrad musí vysvětlovat spoustu věcí

14.07.2018 22:26 Aktualizováno Praha – O tom, co se dělo a nedělo na summitu Severoatlantické aliance se na sociálních sítích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama