Úřady práce kolabují! ČSSD požaduje mimořádnou schůzi sněmovny

Praha - Kvůli problémům s vyplácením sociálních dávek na úřadech práce žádají sociální demokraté svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny, oznámil ve středu šéf strany Bohuslav Sobotka. Systém, který nastavil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), nefunguje a způsobuje problémy.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Chceme svolat mimořádnou schůzi sněmovny k situaci na úřadech práce. Aby také pan ministr Drábek vyvrátil vážná podezření z klientelismu," uvedl Sobotka. Dodal, že k problémům na úřadech práce se poslanci za ČSSD vrátí i ve čtvrtek při interpelacích na ministry.

Žádost o svolání mimořádné schůze předloží ČSSD předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) ve středu. Sociální demokraté očekávají, že ji svolá do deseti dnů. "Chceme obrátit pozornost celé sněmovny k tomu, co se na úřadech práce děje," řekl Sobotka.

Ministr Drábek by měl prý také na schůzi vyvrátit vážná podezření z klientelismu a střetu zájmů, která se objevila v reakcích zaměstnanců, když ministerstvo pořizovalo nový software a nové aplikace pro výplatu dávek.

"Tady se objevují podezření, vážné spekulace o tom, že okolí ministra – snad jeho náměstek Šiška a někteří další lidé – mohou být propojeni s firmami, které zajišťují tyto aplikace ať už k dodavatelům nebo subdodavatelům. Firma, ve které figuroval i osobně ministr Drábek, se začala pohybovat ve strukturách, které mají velmi blízko k firmám, které poskytují služby a servis pro ministerstvo práce a sociálních věcí," poznamenal Sobotka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama