Nové vedení pražské ODS je zvoleno!

Praha - Delegáti regionálního sněmu pražské ODS zvolili v pondělí na post 1. místopředsedy náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka, který neměl žádného protikandidáta. Ve funkci nahradil primátora Bohuslava Svobodu, který povede ODS v metropoli do voleb v roce 2014.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zajíček získal v prvním kolem celkem podporu 84 delegátů z 95.
 
"Moc vám děkuji za důvěru. S tou energií jsem to myslel skutečně vážně," řekl Zajíček po zvolení.
 
Narážel tak na svůj kandidátský projev, když řekl, že zajíček je velmi oblíbené zvířátko televizních reklam, které má vždy o něco více energie nebo je o něco napřed. "Pokud mne zvolíte, budu s vámi rád o krok napřed," uvedl.
 
Zajíček zmínil i důležitost pražské ODS pro celou stranu. "Úspěch ODS v Praze je základem pro vítězství strany v celé republice. Je to nevděčná role, ale vždy to tak bylo a svedli jsme to mnohokrát," uvedl. Základem pro další takové vítězství je pondělní sněm pražské ODS.

"Cenu má vždy týmová práce. Nenechme si vnutit nejednotu, já sám jsem připraven zahlazovat případné příkopy a stavět mosty," uzavřel Zajíček.
 
Řadovými místopředsedy se stali poslanec Marek Benda, starosta Prahy 4 Pavel Horálek, místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík a radní Prahy 3 Ondřej Pecha.
 
Výsledky volby místopředsedů představují pro primátora a nového šéfa pražské ODS Bohuslava Svobodu vybudování jeho "vysněného týmu". Svoboda po volbě delegátům proto poděkoval za volbu týmu, o kterém si myslí, že bude skvělý.
 
"Jediné, co mne mrzí, že jsme místopředsedů nevolili osm, protože tak by se dostalo i na další členy mého týmu. Proto doufám, že stávajícím místopředsedům budou pomáhat například externě," podotkl ještě Svoboda.
 
Řadoví místopředsedové poté každý osobně poděkovali za zvolení.
 
Regionální sněm pražské ODS současně vyjádřil podporu předsedovi vlády a ODS Petru Nečasovi, jeho vládě a reprezentantovi ministru Tomáši Chalupovi.

Vítá také vytvoření pražské koalice s TOP 09 a schvaluje kroky primátora, radních a členů zastupitelstva, které vedly k sestavení koalice.

Témata: ODS | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama