Svoboda se stal šéfem pražské ODS

Praha - První muž metropole Bohuslav Svoboda se v pondělí večer stal předsedou pražské ODS. O post se utkal s jediným protikandidátem Jiřím Janečkem, který získal podporu pouze své Prahy 11.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Svoboda, nový šéf pražské ODS

Svoboda potřebný počet hlasů získal v prvním kole volby, hlasovalo pro něj 68 z 95 delegátů, kteří si vyzvedli hlasovací lístky.

Čtveřice hlasujících odevzdala neplatné lístky, 13 lidí pak nehlasovalo pro nikoho, 10 lidí pak chtělo v čele Janečka.
 
Volba nového předsedy musela přijít poté, co z funkce šéfa pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

"Gratuluji Bohuslavu Svobodovi ke zvolení do funkce předsedy pražské ODS a současně děkuji všem, kteří mi dali ve volbě na předsedu pražské ODS své hlasy. Nelituji, že jsem neuspěl. Snažil jsem se transparentně usilovat o funkci předsedy bez zákulisních dohod a podpory zákulisních hráčů. Chtěl jsem svojí kandidaturou dokázat, že ODS v Praze je stále živoucí organismus, ve kterém se nedělá pouze zákulisní politika. Doufám, že jsem alespoň rozpoutal diskusi a přesvědčil řadu členů ODS, že si nemusí nechat nic diktovat ani od hráčů v zákulisí.
Chtěl jsem ODS v Praze navrátit sebedůvěru, standardní způsoby jednání a řešení problémů. Doufám, že se ODS vrátí k nepopulistickému a realistickému programu. Doufám, že se ODS vrátí hrdost a přestane se chovat jako béčko TOP 09. Přeji novému vedení ODS, aby ve všech těchto bodech uspělo. V takovém případě bude mít moji plnou podporu," vzkazuje novému šéfovi ODS Jiří Janeček.

Témata: ODS | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama