Dobeš: Žádnou štěnici jsem v autě neměl! Bývalý řidič Jánský: Ptákovina!

Praha - Jako nepravdivé označil v pondělí ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) informace Mladé fronty Dnes, podle kterých měl mít ve svém služebním audi odposlouchávací zařízení. Podle ministra opakovaná servisní ani následná bezpečnostní prohlídka jeho vozu žádný odposlech nepotvrdila.

Přidejte svůj názor

Pavel Dobeš

"Jak už jsem uvedl, nedostal jsem žádnou zprávu o tom, že by mé auto obsahovalo odposlech. Z logiky věci tak vyplývá, že jsem v této věci nemohl konat další kroky," sdělil Mediafaxu ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).

Podle rezortu dopravy ministrův služební vůz Audi A8 v minulém roce prošel servisní prohlídkou kvůli hlášení vnitřního systému, který oznamoval závadu na elektroinstalaci. Opakovaná servisní a následná bezpečnostní prohlídka vozu žádné odposlouchávací zařízení nepotvrdila.

Pondělní Mladá fronta Dnes uvedla, že specialisté objevili několik odposlouchávacích zařízení, která snímala dění uvnitř vozu, loni na podzim. List se odkázal na zdroje z ministerstva dopravy i z policie.

Vůz prošel kontrolou v době, kdy dělal Dobešovi osobního řidiče Tomáš Jánský, který v minulosti spolupracoval v bezpečnostní agentuře ABL s lídrem VV Vítem Bártou. Se skrytými nahrávkami má své zkušenosti, nahrál Bártova rivala, poslance Jaroslava Škárku (nestr.).

Ministr Dobeš uvedl, že Jánský pro něj už nepracuje a že se s ním rozešel pro nedostatek důvěry. Jánský označil informaci o nalezeném odposlechu za "ptákovinu".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

20.07.2018 21:30 Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování…

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama