Svoboda se dnes utká o křeslo šéfa pražské ODS s Janečkem

Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda se pravděpodobně v pondělí stane předsedou ODS v metropoli, z 15 oblastí získal 12 nominací. Jediným protikandidátem primátora je bývalý radní Jiří Janeček, který získal podporu své Prahy 11.

Přidejte svůj názor

Bohuslav Svoboda (Primátor Prahy)

"Regionální sněm ODS Praha bude po celou dobu plně otevřený médiím. Rádi bychom tímto krokem prezentovali plnou otevřenost politiky pražské ODS vůči médiím a veřejnosti. Rozhodl jsem se následovat příklad, který nám dala celorepubliková ODS, kdy v posledních letech všechny naše kongresy byly zástupcům médií plně přístupné. Současně věřím, že tato otevřenost zamezí veškerým možným dezinterpretacím průběhu a výsledku tohoto sněmu," řekl končící předseda pražské ODS Boris Šťastný. Ten již znovu kandidovat nebude.

Primátor Svoboda doposud zastával funkci 1. místopředsedy. Oblasti na tento post většinou nominovali náměstka financí Zdeňka Zajíčka. Současnými místopředsedy jsou Pavel Klega, Rudolf Blažek, ministr Tomáš Chalupa, Josef Nosek. Oblasti nominovaly kromě Noska a Chalupy i místostarostu Prahy 8 Ondřeje Grose a Prahy 9 Tomáše Portlíka, radního Prahy 3 Ondřeje Pechu nebo poslankyni Janu Černochovou.

Svoboda by si podle informací delegátů z jednotlivých oblastí přál do svého týmu nejen Zajíčka, ale také starostu Horálka, místostarostu Portlíka a radního Pechu nebo svého dosavadního náměstka primátora Noska.
Předseda Šťastný upozornil současně na fakt, že volba předsedy bude tajná.

Z funkce předsedy pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

Volební regionální sněm pražské ODS se uskuteční od 18 hodin v pražském Top Hotelu v Praze 4.

Témata: Svoboda, Bohuslav | ODS
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 13:46 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 12:07 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Brexitové hodiny tikají. Babiš se tento týden setká s Mayovou, píšou…

23.07.2018 10:39 Londýn/Praha - Podle informací listu The Guardian se britská premiérka Theresa Mayová tento týden…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama