Profesor Haňka: Věcný návrh zákona o finanční podpoře studentů je špatný

Praha - Jeden z hlavních odborníků, na které se odkazuje ministr školství Josef Dobeš (VV), předseda Rady pro reformu vysokých škol Rudolf Haňka, si myslí, že věcný návrh zákona, který by měl finančně pomoci studentům, je špatný. Haňka to řekl v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

371

"Věcný záměr zákona o finanční pomoci potřebuje podstatně předělat," uvedl Haňka. Verze, kterou chce ministr školství předložit na vládu, je jiná, než kterou Rada pro reformu vysokých škol zkoumala. "Máme připomínky," dodal předseda.

Navíc se s radou ministerstvo o návrhu zákona podle něj nikdo prakticky nebavilo, ač je to jeho poradní orgán. "Výhrady studentů jsou na místě," myslí si profesor.

Druhý věcný návrh zákona, který chce Dobeš předložit i přes nevoli akademické obce před premiéra Petra Nečase (ODS), nehodnotí záporně. Jenom podle něj měly být diskuze o vysokoškolském zákonu dříve.

Podle profesora práva na velšské univerzitě v Cardiffu Jiřího Přibáně měl ministr školství už dávno odstoupit. Dobeš podle něj více poslouchá finanční lobby, než hlasy akademiků.

Předseda České konference rektorů a rektor Univezity Karlovy Václav Hampl nesouhlasí ani s jedním ze zákonů. "Zatím nebylo předloženo nic, s čím by se souhlasit dalo," vysvětlil.

Sám Hampl by měl jednat i s předsedou vlády Nečasem, termín podle něj ještě není stanovený.

Témata: školné | Dobeš, Josef
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce

20.07.2018 16:27 Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama