Věřitelé MS žalují Svaz lyžařů a Liberec o 37 mil. Kč

Praha - Sdružení věřitelů lyžařského mistrovství světa, které proběhlo v roce 2009, podali hromadnou žalobu na Svaz lyžařů ČR a město Liberec. Domáhají se celkem sedmatřiceti milionů korun, uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT).

Přidejte svůj názor

Kateřina Neumannová

Šampionát v Liberci přišel na téměř dvě miliardy korun, organizační tým, vedený bývalou lyžařkou Kateřinou Neumannovou za sebou nechal dluh ve výši 112 milionů korun. Oprávnění věřitelé podali žalobu už v srpnu, ale nechtěli informaci zveřejnit.
 
"Tři roky jednáme s někým, že město Liberec řeklo, že nese morální odpovědnost a že by mělo část dluhu zaplatit. Bylo nám řečeno, že se celá záležitost prošetří. Jsem přesvědčen o tom, že dodnes město nezvedlo ani papír, aby si tu informaci zjistili," řekl ČT mluvčí věřitelů Vojtěch Hlaváček.
 
Pořadatel mistrovství, společnost OC FIS NORDIC WSC 2009, je od začátku ledna v konkurzu. Různým organizacím a firmám dluží celkem 112 milionů korun. Zhruba stejnou částku má vrátit ze státních dotací kvůli porušení rozpočtové kázně finančnímu úřadu.
 
V souvislosti s mistrovstvím státní zástupce už obžaloval bývalého rektora liberecké univerzity Vojtěcha Konopu a jednatele společnosti Investing cz Josefa Nadrchala. Podezřelí jsou z pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě ve spolupachatelství. Druhý případ týkající se údajného podvodu při lyžařském mistrovství už řeší liberecký soud. Ředitel kolejí, pracovník technického dozoru a zaměstnankyně firmy Syner se zpovídají z toho, že při opravě kolejí obohatili společnost Syner o téměř čtyři miliony korun.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

21.07.2018 15:53 Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama