Svoboda získal už devátou nominaci na šéfa pražské ODS

Praha - Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) se ve středu večer přiblížil k postu šéfa pražské ODS, prvního muže metropole podpořili občanští demokraté v Praze 3 a Praze 8, potvrdili zástupci jednotlivých oblastí. ODS v Praze 10 ale kandidáta nenominovala, uvedl Mediafaxu starosta Prahy 10 Milan Richter.

Přidejte svůj názor

371

"Nikdo z týmu ODS v Praze 10 si neosvojil návrh na předsedu mezi kandidáty Svobodou a Janečkem," sdělil Richter, který je předsedou občanských demokratů v Praze 10. Právě tato městská část je mateřskou oblastí dosavadního šéfa pražské ODS Borise Šťastného.
 
Jednomyslně ale oblast vybrala na post 1. místopředsedy předsedu ODS v Praze 5 a náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka. Ten získal podporu nejen ve své oblasti, ale také Prahy 2 a Prahy 3.
 
"ODS Praha 10 v návaznosti v médiích na avizovanou rezignaci dvou stávajících místopředsedů navrhla jako své kandidáty na tyto pozice starostu Prahy 4 Pavla Horálka a poslankyni Janu Černochovou, dlouholeté úspěšné politiky pražské ODS a úspěšné starosty," dodal Richter. Oba kandidáti získali jednoznačnou podporu.
 
ODS v Praze 8 nominovala na post řadového místopředsedy místostarostu městské části Ondřeje Grose, na post 1. místopředsedy kandidáta nevybrala.
 
Výsledky jednání oblastních sněmů tak zase o krok přiblížily Svobodovi předsednické křeslo pražské ODS. Minulý týden získal Svoboda podporu Prahy 13, Prahy 1 a Prahy 2. V pondělí primátora nominovaly Praha 14 a Praha 9 a v úterý Praha 5 a Praha 12. Svoboda tak má již devět nominací.
 
ODS si v Praze 11 vybrala jako kandidáta na budoucího předsedu bývalého radního pro sociální oblast Jiřího Janečka, který má zatím jednu nominaci. Právě Janeček bude zřejmě jediným protivníkem, který se s primátorem o post předsedy utká.
 
Ve čtvrtek ještě zasednou ODS v Praze 6, Praze 7, Praze 4 a Praze 15.
 
Primátor Svoboda chce vést pražskou ODS a požádal jednotlivé oblasti o podporu dopisem. Požadoval v něm také, aby se na regionálním sněmu na konci ledna vyměnili místopředsedové.
 
Z funkce předsedy pražské ODS její šéf Boris Šťastný odstoupil po pádu koalice ODS a ČSSD na magistrátu na konci loňského roku. Novou koalici ODS a TOP 09 domluvil se zástupci TOP 09 sám primátor Svoboda. Z funkce předsedy pražské organizace odstoupil ve stejný den jako Šťastný šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.

Volební regionální sněm pražské ODS se uskuteční 30. ledna, to je také datum, kdy oficiálně skonči ve funkci předsedy Šťastný.

Témata: Svoboda, Bohuslav | ODS | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

21.07.2018 15:53 Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama